Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Oddział Świętokrzyski

Stowarzyszenie Urzędników Stanu Cywilnego Rzeczypospolitej Polskiej –  Oddział Świętokrzyski ma przyjmnośc przedstawić Państwu ofertę dwudniowego szkolenia z zakresu rejestracji stanu cywilnego, które odbędzie się w dniach  20 - 21 października (czwartek-piątek) b.r. w Hotelu Stary Młyn w Suchedniowie

 
W pierwszym dniu szkolenia skupimy się na wybranych zagadnieniach z zakresu migracji oraz zmian w aktach stanu cywilnego. Pani Agnieszka Piasecka – Zastępca Dyrektora Urzędu Stanu Cywilnego w Krakowie, która poprowadzi wykład przygotowała dla nas prezentację, w której przedstawione zostaną ciekawe i dotychczas nie poruszane na naszych szkoleniach problemy z zakresu rejestracji stanu cywilnego (tzw. smaczki – niby oczywiste, a jednak nie do końca. Widziałam prezentację i na wiele problemów, mimo wieloletniej praktyki w usc miałam inne zdanie).

Pierwszy dzień szkolenia zakończymy uroczystą kolacją oraz zabawą taneczną prowadzoną tradycyjnie przez didżeja Krzysztofa Mroczka.

Drugiego dnia szkolenia Pani Beata Dubis – Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Krakowie przybliży nam temat transkrypcji zagranicznych aktów stanu cywilnego, odtworzenia oraz rejestracji zdarzeń, które nastąpiły za granicą i nie zostały zarejestrowane w zagranicznych księgach stanu cywilnego. Wykład będzie miał charakter praktyczny, będziemy mieli możliwość zapoznania się z zagranicznymi dokumentami oraz przedstawienia swoich problemów.

Całkowity koszt udziału w szkoleniu wynosi 420 zł.

Z uwagi na duże zainteresowanie szkoleniem, również  wśród urzędników z innych części kraju, prosimy o przesyłanie potwierdzonych zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 września b.r. (liczy się kolejność zgłoszeń).

Bardzo prosimy państwa o przekazanie naszej oferty osobom, które zajmują się w Państwa urzędach ww. tematyką.

Szczegóły, karta zgłoszenia oraz oświadczenie RODO znajdują sie w załączniku.

Zapraszamy