Studia podyplomowe w zakresie administracja - rejestracja stanu cywilnego.

Szanowni Państwo

poniżej przedstawimy ofertę studiów podyplomowych w zakresie administracja - rejestracja stanu cywilnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji,  realizowane we współpracy merytorycznej Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego RP.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie organizuje w roku akademickim 2023/2024 kolejną już - 15 edycję studiów podyplomowych w zakresie administracja - rejestracja stanu cywilnego. Dotychczas studia ukończyło blisko 800 osób z całej Polski. Od wielu lat są to jedyne studia uniwersyteckie o specjalizacji - rejestracja stanu cywilnego, podczas których aż 95 godzin wykładów poświęconych jest na zagadnienia związane z prawem o aktach stanu cywilnego, prawem rodzinnym i prawem prywatnym międzynarodowym w kontekście zadań wykonywanych przez urzędy stanu cywilnego. 

Wykłady, konwersatoria i ćwiczenia są prowadzone przez wykładowców uczelni a także przez doświadczonych, wieloletnich kierowników urzędów stanu cywilnego. 

W związku z powyższym zachęcamy kierowników, zastępców kierowników i pracowników USC oraz osoby zamierzające związać swoje życie zawodowe z urzędem stanu cywilnego do podjęcia, tych tak bardzo ukierunkowanych na rejestrację stanu cywilnego studiów podyplomowych. Dotychczas liczną grupę słuchaczy stanowili magistrowie prawa i administracji uznając, że teoretyczna wiedza o przepisach na podstawie, których pracują urzędy stanu cywilnego to za mało. Dzięki ukończeniu studiów kilkudziesięciu absolwentów zostało zatrudnionych lub awansowało na stanowisko kierownika lub zastępcy kierownika USC.

Studia trwają 2 semestry. W semestrze odbywają się 4 zjazdy, od piątku godz. 12:30 do niedzieli godz. 13:00.

Opłata za semestr wynosi 2100 zł. Jest możliwość rozłożenia jej na raty.

Zajęcia będą się odbywać w trybie stacjonarnym, hybrydowym oraz on-line na platformie MS Teams.

Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji KUL rozpoczęło nabór na XV edycję studiów, który potrwa do 30 września 2023 r. Szczegółowe informacje wraz z warunkami naboru i ankietą zgłoszeniową zamieszczone są na stronie internetowej KUL - link: http://kandydat.kul.pl/podyplomowe/administracja-rsc-kul/

Na pytania dotyczące studiów, odpowiedzi udzielają:

Ewa Iwańczuk - Kierownik Studiów – tel. 608 48 42 41 (Członek Zarządu Głównego SUSC RP)

Jacek Twardzik - Kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rozwijania Kompetencji - tel. 81 445 39 96

Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Zarząd główny SUSC RP

PROGRAM STUDIÓW W ZAŁĄCZENIU.

ZałącznikRozmiar
Plik PROGRAM STUDIÓW[37].docx14.77 KB