[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 18 Gru 2017, 18:34

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ujednolicenie imienia zmienionego w Niemczech
PostWysłany: 10 Maj 2017, 23:40 

Witam,
w 2010 roku zmienilem imie z Michal na Michael. Ostatnio musialem zalatwic sprawe w urzedzie skarbowym, gdzie pani poinformowala mnie iz musze moje zmienione imie ujednolicic w urzedzie stanu cywilnego. W USC zostalem poinformowanym iz zeby tego dokonac musze zlozyc wniosek u wojewody o potwierdzenie obywatelstwa polskiego. Chcialem sie dowiedziec, czy aby na pewno pani w USC dobrze mnie poinformowala, czy istnieje jakas inna mozliwosc zeby moje imie ujednolicic w systemie.

Dziekuje bardzo

Michael

Offline Profil  

Temat postu: Re: Ujednolicenie imienia zmienionego w Niemczech
PostWysłany: 11 Maj 2017, 06:08 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Skoro pani w usc tak powiedziała, to widocznie miała wątpliwości co do posiadania przez Pana obywatelstwa polskiego, bo tylko obywatel polski może w trybie ustawy o zmianie imienia i nazwiska zmienić swe imię na imię jakie nosi za granicą. Rozumiem, że przed polskim kierownikiem usc nie legitymował się Pan polskim dowodem tożsamości i decyzji o zmianie imienia wydanej przez organ państwa obcego w usc Pan nie złożył, bo gdyby Pan złożył, to być może ustalenie przez wojewodę posiadania czy nie posiadanie obywatelstwa polskiego byłoby zbędne.
Krystyna

Offline Profil  

Temat postu: Re: Ujednolicenie imienia zmienionego w Niemczech
PostWysłany: 12 Maj 2017, 06:28 

Niestety nie posiadam na chwile obecna zadnego dokumentu polskiego tylko niemiecki,a dokument stwierdzajacy zmiane imienia jak najbardziej przedlozylem. To teraz pozostaje mi tylko wypisac 11 - stronnicowy wniosek.
Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości