[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 21 Lis 2017, 08:29

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: akt zgonu z niemczech
PostWysłany: 02 Sty 2016, 14:18 

Witam , mam nadzięję, że ktoś szybko mi pomoże. Potrzebujemy z mamą uzyskać akt zgonu babci, która mieszkała i zmarła z Niemczech. Jak to załatwić ? Gdzie mam się kierować ? Co zrobić ?
Z góry dziękuję za każdą podpowiedź .

Offline Profil  

Temat postu: Re: akt zgonu z niemczech
PostWysłany: 03 Sty 2016, 07:37 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Zawsze trzeba pytać władze tego państwa, na terenie którego zgon nastąpił. Z takim zapytaniem proszę zwrócić się do Wydziału Konsularnego Ambasady Niemiec w Warszawie podając jak najwięcej danych osoby zmarłej, w tym datę urodzenia i miejsce urodzenia oraz datę zgonu i miejsce zgonu i dane rodziców osoby zmarłej. Niemieckie urzędy stanu cywilnego nie przechowują aktów stanu cywilnego tak długo jak polskie usc i być może akt zgonu jest już przekazany do archiwum państwowego. Jeżeli tak jest, to władze niemieckie powinny mieć rozeznanie w którym archiwum państwowym albo jeszcze w którym usc przechowywany jest akt zgonu żądanej osoby.
Krystyna

Offline Profil  

Temat postu: Re: akt zgonu z niemczech
PostWysłany: 03 Lut 2016, 07:44 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Przedstawia Pani takie fakty, jakie są Pani znane, bo jak inaczej można odszukać dokument. Jeżeli jest Pani w posiadaniu jakiś dokumentów, które mogą być istotne w sprawie, to ich kserokopię proszę dołączyć do pisma.
Krystyna

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość