[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

 
Obecny czas: 25 Lis 2017, 13:28



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wynagrodzenie za ślub poza lokalem
PostWysłany: 31 Maj 2017, 21:57 

Rejestracja: 31 Maj 2017, 21:47
Posty: 6
Miejscowość: Bytom
Moje pytanie jest następujące...czy dostajecie dodatkowe wynagrodzenie za ślub poza lokalem ten na wniosek klienta za1000zl. Wiem że są gminy które takowe pieniądze dostają. PYTANIE CZY TO DOBRA WOLA PRACODAWCY ?czy mamy na to podstawę by dopominać się swojego ?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Wynagrodzenie za ślub poza lokalem
PostWysłany: 02 Cze 2017, 06:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4810
Pochwały: 30
Podstawa do ubiegania się o dodatkowe pieniądze za ślub w plenerze zawarta jest w uzasadnieniu do proj. rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 stycznia 2015r. w sprawie opłaty dodatkowej za przyjęcie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński poza lokalem urzędu stanu cywilnego.
Ta opłata do dochód gminy i ma funkcję kompesacyjną, której celem jest pokrycie zorganizowania udziału kierownika usc w przyjmowaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński poza lokalem usc. Są to koszty osobowe, związane z zatrudnieniem dodatkowego z-cy kierownika usc, sfinansowanie zakupu usługi transportu na miejsce uroczystości i dodatkowej oprawy uroczystości. W tym uzasadnieniu jest mowa o zatrudnieniu dodatkowego z-cy kierownika usc, co oznacza, że wójtowi czy burmistrzowi, który jest kierownikiem usc z mocy prawa, za ten czas poświęcony na udział w tej uroczystości wynagrodzenie za pracę się nie należy. Wynika to też z Kodeksu pracy. Jest tu mowa o sfinansowaniu usługi transportu a to oznacza, że kierownik usc na taki ślub własnym samochodem pojechać nie może, jeżeli jego samochód nie może być wykorzystywany do celów służbowych.
Proszę sobie te koszty policzyć i wystąpić do pracodawcy o ich zwrot.
Tu przy wynagrodzeniu za pracę zastosowanie będzie miał art. 151 (3) Kodeksu pracy, bo kierownik usc nie jest organem zarządzającym gminy i za dzień wolny od pracy, który wynika z regulaminu organizacyjnego urzędu gminy (sobota), należy mu się wynagrodzenia za cały dzień pracy, niezależnie od tego ile czasu mu ta uroczystość zajęła.
W kosztach osobowych można sobie policzyć i usługę fryzjera i zakup dodatkowego ubrania np. płaszcza czy butów, co jest oczywiste, bo kierownik usc przyjmując oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński w plenerze musi mieć dodatkowe okrycie, bo na wietrze trząść się z zimna nie będzie, nie będzie też stać w szpilkach, gdy grunt pod nogami może być nierówny (altana ogrodowa, czy polana pod lasem), a z rozczochraną głową ślubu udzielać nie będzie.
Krystryna


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Wynagrodzenie za ślub poza lokalem
PostWysłany: 02 Cze 2017, 06:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4810
Pochwały: 30
Proszę się nie obrażać za tę rozczochraną głowę, bo wiem, że żaden kierownik usc, nawet dla swojego dobrego samopoczucia nigdy by takiej nie miał, ale nie musi się kobieta (mężczyzna również), czesać się sama, jak może pójść do fryzjera, bo to też są koszty uroczystości na które gmina od nupturientów pobrała dodatkową opłatę.
Krystyna


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj: