[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 25 Lis 2017, 13:27

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: wykreślenie dziecka z dowodu
PostWysłany: 29 Mar 2017, 12:58 

Witam,
Zauważyłem że w starym dowodzie mamy (zielonym) jedno z dzieci jest wykreślone. Z jakiego powodu mogło się tak stać ? Dodam ze dzieci wtedy zamieszkiwały z rodzicami.

Offline Profil  

Temat postu: Re: wykreślenie dziecka z dowodu
PostWysłany: 29 Mar 2017, 15:38 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Proszę zapytać tych, co Panu to dziecko wykreślili, czyli w ewidencji ludności - może w chwili gdy Pan przedstawiał ten dowód w ewidencji ludności, to dziecko zostało wykreślone, bo było już pełnoletnie.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 29 Mar 2017, 22:40 

chodzi o dowód mojej mamy, ja jestem tam wykreślony a mój brat nie :) Czy w USC udzielą mi odpowiedzi gdy pójdę tam z dowodem już unieważnionym ?

Offline Profil  

PostWysłany: 30 Mar 2017, 06:12 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Do do dowodów osobistych, tych książeczkowych, wpisywało się małoletnie dzieci i wykreślało się je, gdy stały się one pełnoletnie ale żeby je wykreślić trzeba było przyjść z tym dowodem osobistym do urzędu gminy. Jak ktoś nie przyszedł aby mu to dziecko już pełnoletnie wykreślić, to jak pracownik ewidencji ludności mógł to zrobić, skoro tego dowodu osobistego nie miał w ręku. Takie były zasady wynikające z ustawy o ewidencji ludności i dowodów osobistych z 1974r. i aktów wykonawczych do ustawy ale czy w tym konkretnym podanym przypadku, tak było - na to pytanie nikt Panu na tym Forum nie odpowie, bo to nie o jego dowód osobisty, który jest już nieważny chodziło. Czy usc na ten temat będzie wiedziało dlaczego Pan został wykreślony z dowodu osobistego matki a brat nie - raczej wątpię, ale proszę pytać.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 30 Mar 2017, 09:41 

dziękuję za odpowiedź

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości