[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

 
Obecny czas: 17 Sty 2018, 05:04Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak rozumieć art. 145.6?
PostWysłany: 23 Lut 2015, 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012, 09:51
Posty: 796
"W sprawach rejestracji urodzenia, małżeństwa oraz wydawania zaświadczeń, o których mowa w ust. 1 pkt 4, dokonywanych na podstawie ust. 1, nie wymaga się przedstawiania albo składania odpisów aktów stanu cywilnego."

Jak brak obowiązku dostarczana odpisów traktować przy składaniu oświadczeń (powrót do nazwiska, uznanie ojcostwa) oraz wniosków o sprostowanie i uzupełnienie?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak rozumieć art. 145.6?
PostWysłany: 23 Lut 2015, 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4810
Pochwały: 30
W art. 145 są omówione 2 przypadki gdy kierownik usc :
- posiada księgę stanu cywilnego np. urodzeń a w niej akty urodzeń osób dla których ma wydać zaświadczenie dla kościoła lub związku wyznaniowego lub księgę urodzeń, księgę małżeństw lub księgę zgonów jeżeli wydane zaświadczenie jest niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego za granicą - ust. 1 pkt 4,
- nie posiada ksiąg a w niej aktów, na podstawie których może sporządzić zaświadczenie - ust. 6, w których jest omówiona procedura w jaki sposób te odpisy aktów może uzyskać. Nie może ich żądać od osób ubiegających o wydanie zaświadczenia o czym stanowi zapis" nie wymaga się przedstawienia ..."
Krystyna


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak rozumieć art. 145.6?
PostWysłany: 23 Lut 2015, 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4810
Pochwały: 30
Jest ten przepis zapisany w bardzo mylący sposób, bo powinno zapisać się go zapisać tak aby nie budził wątpliwości jak go interpretować, czyli dodać np. słowa, na końcu pierwszego zdania, po słowach aktów stanu cywilnego" od wnioskodawcy" i postawić kropkę. Wówczas cały przepis miałby sens.
Krystyna


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak rozumieć art. 145.6?
PostWysłany: 02 Mar 2015, 14:22 

Rejestracja: 02 Mar 2015, 14:21
Posty: 1
A. Moduł eksportu danych w aplikacjach dziedzinowych dla USC umożliwia odszukanie aktu oraz utworzenie pliku XML zgodnie z wymaganiami MSW przekazanymi w postaci pliku XSD.
B. TECHNIKA IT S.A. prowadzi w środowisku testów integracyjnych SRP testy migracji aktów (eksport do pliku XML oraz ich import w aplikacji ŹRÓDŁO w wersji 1.3.1). Pliki XML tworzone są w oparciu o schemat XSD zgodny z aplikacją ŹRÓDŁO w wersji 1.3.1.
C. Aplikacja ŹRÓDŁO w wersji 1.3.1 zaczytuje plik XML z treścią aktu. Po imporcie treść wzmianek nie jest wizualizowana na formularzu aplikacji ŹRÓDŁO, ani nie ma możliwości ich edycji. Nie ma również możliwości edycji przypisków. Z informacji przekazanych przez Service Desk programu pl.ID wynika, że aby zmienić treść przypisku należy go usunąć, a następnie ponownie dodać z właściwą treścią.
D. Trwa dystrybucja modułu eksportu w Urzędach Stanu Cywilnego na terenie całego kraju.
E. Zwracamy uwagę, że jako producent mamy wpływ jedynie na zgodność tworzonych plików XML z dostarczonym przez MSW schematem XSD. Natomiast nie mamy wpływu na sposób przetwarzania plików XML w aplikacji ŹRÓDŁO, w szczególności na reguły walidacji danych w niej stosowane. :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Our Actual Exams and Testking sample phr questions gre exam provide Testking lean six sigma for dummies you 100% pass guarantee. You can get access to and exams. Our Pittsburg State University is also very useful tool.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
cron