[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 26 Wrz 2017, 09:11

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Migracja niemieckiego AU z 1920 z uznaniem
PostWysłany: 19 Maj 2017, 11:34 

Proszę o pomoc we właściwym zmigrowaniu AU.
Akt po niemiecku z 1920 roku. Dziecko urodziła panna. W adnotacjach jest zapis: "Zgłaszający (XXXXX) (ZZZZZ) oświadcza, że informuje o narodzinach na podstawie własnej wiedzy i uznaje niniejszym swoje ojcostwo wobec przywołanego dziecka".
W akcie tym znajduje się również wzmianka z 1962 roku "Na wniosek osoby, której akt dotyczy, wpisano na podstawie art. 80 prawa o aktach stanu cywilnego imię XXXXX jako imię ojca i ZZZZZZ jako nazwisko ojca.
Pierwsza moja wątpliwość, to czy wpisane uznanie jest skuteczne, a jeżeli tak, to wpisuję dane ojca, który uznał swoje ojcostwo już na etapie migracji aktu?
Skoro tak, to dziecku od razu wpisuję nazwisko ojca? (w starych aktach nie ma rubryki "nazwisko dziecka", więc trzeba je sobie wyinterpretować z treści aktu i ówcześnie obowiązującego stanu prawnego). Dodam, że w oryginalnym skorowidzu dziecko figuruje pod nazwiskiem panieńskim matki.
Jeżeli przyjmiemy, że uznanie jest skuteczne i dziecko nosi nazwisko ojca (nie mam pewności, czy w tamtym stanie prawnym dziecko poza małżeńskie nabywało nazwisko ojca?), to wzmianka z 1962 roku o danych kryjących nie ma sensu.
Czy mogę jej po prostu nie zmigrować? Czy powinnam ją bezwzględnie zmigrować i następnie wystąpić do sądu o jej unieważnienie?
Dodam jeszcze, że osoba ta, w bazie PESEL oraz w późniejszych aktach stanu cywilnego figuruje pod nazwiskiem ojca (ZZZZZ).

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości