[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

 
Obecny czas: 18 Sty 2018, 08:04Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: DIAMENT
PostWysłany: 10 Maj 2017, 18:36 

Rejestracja: 17 Paź 2013, 20:19
Posty: 258
Dziś dostałam wniosek Europejskiego Stowarzyszenia Poszkodowanych w Kolizjach i Wypadkach Drogowych Diament, które wnioskuje o przeglądanie skorowidzów aktów zgonu oraz wykonanie nieodpłatnie fotokopii aktów zgonu. Uzasadniając, że jest to w interesie społecznym. Jako organizacja społeczna dane będą niezbędne do sporządzenia raportu który wykorzystany będzie w obywatelskiej inicjatywie legislacyjnej do wprowadzenia zmian w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych....
Czy ktoś miał już do czynienia z tym stowarzyszeniem, jak Państwo na tego typu wniosek odpowiedzieliście?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: DIAMENT
PostWysłany: 11 Maj 2017, 06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4810
Pochwały: 30
My już na tym Forum rozmawialiśmy o tym stowarzyszeniu, ale było to jakiś czas temu. To stowarzyszenie nie orientuje się jakie zapisy są w akcie zgonu, albo udaje, że nie wie, bo my przecież nie mamy w akcie zgonu przyczyny zgonu. A statut stowarzyszenia do dołączyli do wniosku? Trzeba im odpowiedzieć pismem, że akt zgonu nie zawiera przyczyny zgonu a skorowidze do aktu zgonu zawierają tylko imię i nazwisko oraz numer aktu zgonu czyli dokumenty, którymi usc dysponuje są nieprzydatne do celu wskazanego we wniosku, skoro ani w akcie zgonu nie ma przyczyny zgonu ani stopnia pokrewieństwa czy powinowactwa osoby, która zgon w usc zgłosiła. Statystyki osób zmarłych w wyniku wypadków komunikacyjnych to powinny prowadzić organy policji, więc do tych organów stowarzyszenie powinno się zwrócić o uzyskanie danych wskazanych we wniosku.
Aby ubiegać się o wydanie kserokopii jakiegoś aktu zgonu, to trzeba przecież wiedzieć o jaki akt zgonu chodzi a poza tym przecież do zmiany ustawy o ubezpieczeniach to nie kserokopie aktu zgonu są potrzebne tylko statystyki policyjne zgonów osób zmarłych w wyniku wypadków komunikacyjnych aby wiedzieć czy jest to zjawisko masowe. Jeżeli przy omawianiu tego tematu uprzednio, kierownik usc wskazał na organy policji aby od nich ubiegać się o te statystyki, to widać, że to stowarzyszenie od tego czasu nic nie zrobiło dla bliskich osób zmarłych w wypadkach komunikacyjnych, a to co teraz robi pisząc wniosek do kolejnego kierownika usc, to tylko działania pozorne uzasadniające byt tego stowarzyszenia, bo cel jaki teraz napisali we wniosku jest taki sam o jakim pisali uprzednio do innego kierownika usc.
Krystyna


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: DIAMENT
PostWysłany: 11 Maj 2017, 08:15 

Rejestracja: 17 Paź 2013, 20:19
Posty: 258
Tak statut dołączyli. Są tam ogólne zapisy o pomocy rodzinie ofiar. Osoba która podpiisała wniosek powołuje się , że zgodnie z zapise w w statucie tu podałe paragraf " jest uprawniona do reprezentowania stwowarzyszenia i podejmowania w jego imieniu czynności faktycznych i prawnych dot. uzyskania informacji dot. wypadków na terenie RP że szczególnym uwzględnieniem personaliów oraz danych adresowych ofiar śmiertelnych wypadków oraz polis OC sprawcy w kjażdorazowo właściwych USC, Policji w tym przeglądania skorowidzów alfabetycznych i wykonywania fotokopii aktów zgonu w USC oraz innych instytucjach administracyjnych" ten zapis jes w dziale statutu - majątek stowarzyszenia i gospodarka finansowa.
Zerknęłam do KRS Stowarzyszenia i o dziwo osoba ta nie jest wpisana do KRS jako osoba reprezentująca stowarzyszenie.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: DIAMENT
PostWysłany: 11 Maj 2017, 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4810
Pochwały: 30
Pani Bożeno, to ja bym jeszcze dopisała do tego pisma, że podana w piśmie informacja, jakoby osoba podpisana na wniosku do usc była reprezentantem tego stowarzyszenia nie jest zgodna ze stanem faktycznym, bo z KRS wynika, że osoby o takim imieniu i nazwisku czyli....tu imię i nazwisko, która jakoby miała reprezentować to stowarzyszenie , to w KRS nie ma.
Krystyna


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
cron