[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

 
Obecny czas: 17 Paź 2017, 18:56



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sprostowanie daty zgonu
PostWysłany: 26 Paź 2016, 11:14 

Rejestracja: 05 Wrz 2013, 09:52
Posty: 49
Witam. Mam pewną wątpliwość i proszę o pomoc w jej rozwianiu. Czy kierownik USC ma kompetencje do sprostowania aktu zgonu na podstawie pisma szpitala, który wystawił kartę zgonu, że w karcie wpisano błędną datę zgonu. Oczywiście podano prawidłową wg szpitala. Wnioskodawcą sprostowania jest NFZ.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Sprostowanie daty zgonu
PostWysłany: 26 Paź 2016, 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012, 09:51
Posty: 796
Jest to sprostowanie dla sądu - art. 36.1 pasc. W przypadku daty zgonu jedynym dokumentem na podstawie którego można dokonać sprostowania jest karta zgonu. Jeśli data zgonu w akcie zgadza się z datą w karcie zgonu, to kierownik sprostować na podstawie pisma ze szpitala nie może.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Sprostowanie daty zgonu
PostWysłany: 26 Paź 2016, 15:42 

Rejestracja: 05 Wrz 2013, 09:52
Posty: 49
Bardzo dziękuję.
To może jeszcze jedna podpowiedź? :) (porada)
Wnioskodawcą może być kierownik USC lub osoba zainteresowana. Rozumiem, że mogę podjąć decyzję, czy sama wystąpię do sądu, czy odmówię Funduszowi (decyzją administracyjną) i odeślę ich do sądu?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Sprostowanie daty zgonu
PostWysłany: 27 Paź 2016, 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4810
Pochwały: 30
Pani kierownik proszę zobaczyć, co jest napisane w tym piśmie ze szpitala, które jest załącznikiem do wniosku NFZ o sprostowanie aktu zgonu w części dot. daty zgonu. Może to pismo jest pismem, w którym szpital napisał, że prostuje kartę zgonu w części daty zgonu bo jeżeli tak, to te dwa dokumenty; kartę zgonu i to pismo możemy potraktować jako sprostowanie karty zgonu. Czyli wyglądałoby to tak, jakby ten lekarz na karcie zgonu, przekreślił datę zgonu, nad nią napisał prawidłową, podpisał się i postawił swoją pieczątkę- to jest to samo tylko na dwóch dokumentach rozpisane; na karcie zgonu i piśmie prostującym tę kartę. Kto podpisał to pismo; dyrektor szpitala czy lekarz, który wydał kartę zgonu.
Po co chce Pani wydawać odmowną decyzje administracyjną?. Przecie nie ma Pani podstawy prawnej do jej wydania. Przepis art. 2 ust. 6 dot. kierownika usc, co ma Pani zapisane w 9 ustawy, czyli tym co kie kierownik usc zajmuje a nie tym czym się nie zajmuje. Decyzję administracyjną wydaje się z powodów merytorycznych a nie formalnych. Przecież w naszej ustawie ma Pani wyraźnie rozpisane dwa podmioty uprawnione do prostowania aktu; napisane kiedy kierownik usc prostuje akt i na podstawie jakich dokumentów a kiedy prostowanie aktu należy do sądu i w jakich przypadkach. Gdyby okazało się, że pismo ze szpitala nie jest pismem prostującym kartę zgonu w części daty zgonu, to trzeba napisać pismo do wnioskodawcy, że w sprawie prostowania aktu NFZ powinie zwrócić się do sądu, którego sądu i wyjaśnić dlaczego.
Nie bez przyczyny w art. 36 ustawy jest zapisana kolejność podmiotów enumeratywnie wymieniony do złożenia wniosku do sądu. Po co chce Pani sama występować z taki wnioskiem, skoro jest Pani na końcu tej kolejki; po to aby sąd w trakcie swego postępowania, wezwał Panią do przedłożenia kolejnych dokumentów medycznych, a których to Pani sądowi dostarczyć nie może, bo jest Pani nie uprawniona do ich otrzymania na podstawie innej ustawy, o której też już rozmawialiśmy na Forum.
Krystyna


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj: