[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 17 Paź 2017, 15:10

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: nazwisko cudzoziemca
PostWysłany: 13 Cze 2017, 07:49 

jeszcze raz o Małżeństwie z cudzoziemcem - kobieta Ukrainka:
Nazwisko w paszporcie:
Tpaчyk/Trachuk
w tłumaczeniu aktu urodzenia tłumacz wpisał: Traczuk /jako dane o dziecku, natomiast w pozycji: wydano na wniosek – wpisał Traczuk , a w nawiasie dopisał /zapis w transliteracji angielskiej – Trachuk/
w postanowieniu Sądu o zwolnieniu z obowiązku złożenia dowodu zdolności prawnej – wpisano nazwisko Traczuk.

Moje zapytanie ; czy w myśl art. 29 ust. 3 poasc – wpisuje w zapewnieniu a następnie w akcie małżeństwa - Traczuk

Wiem, ze już o to pytałam, ale ta ostateczna podpowiedź Pani Krystyno rozwiąże mi problem.

Offline Profil  

Temat postu: Re: nazwisko cudzoziemca
PostWysłany: 13 Cze 2017, 13:06 

To jest odpowiedź Pani Krystyny w sprawie ukraińskich imion i nazwisk - może się przyda:

Nazwisko i imię z dokumentu podróży wpisuje się do polskiego aktu stanu cywilnego, jeżeli zdarzenie ma miejsce w Polsce. Nie dotyczy to transkrypcji aktu. Wpiszemy nazwiska, tak jak tłumacz przetłumaczył czyli Nadworny. Po to jest tłumaczenie dokonane przez tłumacza przysięgłego, w tym przypadku z cyrylicy na alfabet łaciński, aby kierownik usc mógł dane spisać z tłumaczenia. To już problem UW nie kierownika usc u nas się wszystko musi zgadzać w aktach stanu cywilnego; nazwisko dziecka i jego rodziców w akcie urodzenia dziecka musi być zgodne z nazwiskami małżonków w akcie małżeństwa rodziców tego dziecka a paszportu cudzoziemców do transkrypcji aktów zagranicznym nie musimy oglądać. Skoro kancelaria Prezydenta żąda polskich odpisów aktów stanu cywilnego do nadania obywatelstwa polskiego, to niech UW napisze rozsądne wyjaśnienie, wysyłając wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego do kancelarii Prezydenta.
Krystyna

Myślę, że zgodnie z tą podpowiedzią nazwisko trzeba wpisać z dokumentu podróży, ponieważ zdarzenie ma miejsce w Polsce i sporządza Pani zapewnienie.

Offline Profil  

Temat postu: Re: nazwisko cudzoziemca
PostWysłany: 13 Cze 2017, 14:09 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Tak jest ; art. 29 ust. 3 ustawy - nazwiska cudzoziemca/ów zawierających małżeństwo w Polsce spisujemy z paszportu, czyli Trachuk. Sąd postąpił prawidłowo, akt urodzenia na Traczuk, to i postanowienie sądu na to same nazwisko. I teraz można będzie zapytać czyje to dziecko zawiera małżeństwo, bo na pewno nie tego ojca co nosi nazwisko Traczuk.
Krystyna

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości