PLUSC
http://usc.pl/

MIGRACJA AKTU MAŁŻEŃSTWA Z WZMIANKĄ
http://usc.pl/viewtopic.php?f=22&t=11041
Strona 1 z 1

Autor:  wenus [ 31 Sty 2017, 10:24 ]
Temat postu:  MIGRACJA AKTU MAŁŻEŃSTWA Z WZMIANKĄ

MIGRUJĘ AKT MAŁŻEŃSTWA Z 1961 R. NIE BYŁY WTEDY WPISYWANE NAZWISKA KOBIETY, MĘŻCZYZNY I DZIECI PO ŚLUBIE NIE MAM W ARCHIWUM AKT ZBIOROWYCH DO TEGO AKTU, W 1968 R. WZMIANKĄ ZOSTAŁ SPROSTOWANY OCZYWISTY BŁĄD PISARSKI W NAZWISKU MĘŻCZYZNY W RUBRYCE 1. POZYCJA 1, BYŁO WPISANE SZPONDER ZAMIENIONE NA SPONDER (ZGODNE Z AKTEM URODZENIA MĘŻCZYZNY)
PYTANIE: CZY TA WZMIANKA DOTYCZY TEŻ NAZWISKA OJCA MĘŻCZYZNY KTÓRE JEST WPISANE W AKCIE :SZPONDER?

CZY W ŹRÓDLE WPISYWAĆ NAZWISKA NOSZONE PO ŚLUBIE I JAKIE : SZPONDER CZY SPONDER?

Autor:  Krystyna [ 31 Sty 2017, 11:17 ]
Temat postu:  Re: MIGRACJA AKTU MAŁŻEŃSTWA Z WZMIANKĄ

Wzmianka dot. tylko sprostowania nazwiska mężczyzny, jego ojca już nie. Nie wiem tylko dlaczego, czy w akcie urodzenia mężczyzny nazwisko jego ojca było prawidłowo wpisane, bo coś tu jest nie tak. Mężczyzna nosi takie nazwisko, jak jego ojciec, to skąd ta różnica w pisowni nazwisk w akcie urodzenia. Wpiszemy nazwiska noszone po zawarciu małżeństwa, takie jakie nosi mężczyzna po sprostowaniu nazwiska dla niego, żony i dzieci. O tym, że w art. 124 ust. 4 zabrało zapisu o przepisach prawa rodzinnego, z którego wynikało nazwisko noszone po zawarciu małżeństwa już pisałam. Nie będziemy teraz uzupełniać aktu małżeństwa, z uruchomieniem całej procedury zapisanej w art. 37 ustawy, bo dopiero wszyscy by się zdziwili co od nich chcemy, skoro oni mają odpis aktu małżeństwa z pieczątką na odwrocie, że mąż, żona i dzieci noszą nazwisko męża i zapisane jakie to nazwisko.
Krystyna

Autor:  wenus [ 31 Sty 2017, 12:01 ]
Temat postu:  Re: MIGRACJA AKTU MAŁŻEŃSTWA Z WZMIANKĄ

AKT URODZENIA MĘŻCZYZNY: NAZWISKO OJCA I JEGO SPONDER

REJESTR PESEL: MAŁŻONKOWIE I DZIECI MAJĄ NAZWISKO SPONDER

AKT MAŁŻEŃSTWA MĘŻCZYZNY: NAZWISKO JEGO SZPONDER - SPROSTOWANE WZMIANKĄ , NAZWISKO OJCA SZPONDER

Autor:  Krystyna [ 31 Sty 2017, 13:43 ]
Temat postu:  Re: MIGRACJA AKTU MAŁŻEŃSTWA Z WZMIANKĄ

Pani kierownik, to źle został sprostowany akt małżeństwa, bo sprostowaniu powinno podlegać nie tylko nazwisko mężczyzny zawierającego małżeństwo ale nazwisko jego ojca także na takie jakie wynika z aktu urodzenia mężczyzny czyli Sponder. Skoro tego nie zrobiono, to po przeniesieniu aktu do rejestru stanu cywilnego trzeba sprostować (art. 35 ustawy), w akcie małżeństwa mężczyzny nazwisko jego ojca ze Szponder na Szponder i wszystko będzie się zgadzało. Nazwisko ojca mężczyzny w akcie małżeństwa będzie zgodne z nazwiskiem ojca w akcie urodzenia mężczyzny.
Krystyna

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/