PLUSC
http://usc.pl/

akt zgonu "dziecko marto urodzone"
http://usc.pl/viewtopic.php?f=21&t=11349
Strona 1 z 1

Autor:  kobra69 [ 29 Cze 2017, 12:31 ]
Temat postu:  akt zgonu "dziecko marto urodzone"

Witam
Zgłosili się do mnie rodzice (kawaler i panna) z zaświadczeniem lekarskim z belgijskiego szpitala odnośnie przedwczesnego porodu. Chcą zarejestrować w Polskim USC urodzenie "dziecka martwego" bo twierdzą że w Belgi tego nie mogą zrobić. jednocześnie pan chce to dziecko uznać. Co mam robić, proszę o pomoc.

Autor:  joasia2118 [ 29 Cze 2017, 13:10 ]
Temat postu:  Re: akt zgonu "dziecko marto urodzone"

a jakie dane są na tym zaświadczeniu?

Autor:  kobra69 [ 29 Cze 2017, 14:13 ]
Temat postu:  Re: akt zgonu "dziecko marto urodzone"

Na zaświadczeniu są dane matki i informacja o przedwczesnym porodzie, w którym tygodniu, płeć dziecka i co się stało.(podobny do naszego wypisu ze szpitala). Nie ma wprost napisanego "dziecko martwo urodzone".

Autor:  Krystyna [ 30 Cze 2017, 06:21 ]
Temat postu:  Re: akt zgonu "dziecko marto urodzone"

A w tym określeniu " i co się stało" - co jest napisane w tym zaświadczeniu zgonu?. Czy dziecko urodziło się żywe i od razu zmarło?. Czy dziecko nie wykazywało oznak życia ?. To w pierwszej kolejności musimy wiedzieć, bo nie wiemy czy można akt sporządzić i jaki akt czy akt urodzenia i zgonu czy tylko akt zgonu. Jak to będziemy wiedzieli, to zobaczymy czy można akt/akty sporządzić w trybie art. 99 ustawy. Jeżeli aktu nie można będzie sporządzić, to nie ma potrzeby zajmowania się oświadczeniami o uznaniu ojcostwa.
Krystyna

Autor:  kobra69 [ 30 Cze 2017, 12:10 ]
Temat postu:  Re: akt zgonu "dziecko marto urodzone"

Pani Krystyno
W zaświadczeniu jest wpisane "Pani...........w dniu.......miała przedwczesny poród w ....tygodniu ciąży. W dniu......zgłosiła się na oddział ratunkowy z powodu utraty krwi - badanie USG nie wykazało bicia serca. W tym samy dniu dokonano indukcji porodu za pomocą.......co skutkowało porodem syna siłami natury". Skremowane prochy nie są zakaźne" pieczątka i podpis.

Autor:  Krystyna [ 30 Cze 2017, 13:35 ]
Temat postu:  Re: akt zgonu "dziecko marto urodzone"

Pani kierownik, podobna sprawa już była omawiana na Forum i dotyczyła ona zaświadczenia wydanego przez szpital niemiecki. Wówczas to szpital na zaświadczeniu, w języku polskim dopisał "dziecko martwo urodzone".
Natomiast mojej wątpliwości nie budzi ten zapis, że dziecko urodziło się martwe, bo ono w łonie matki było już martwe-serce dziecka nie biło i to było powodem wywołania porodu, w wyniku którego, siłami natury, kobieta urodziła martwe dziecko.
Ma Pani takie dwie możliwości; albo wysyłać rodziców tego dziecka do szpitala belgijskiego po ten wpis "dziecko martwo urodzone, tylko nie wiemy czy ten szpital dokona tego wpisu albo uznać, tak jak ja, że dziecko urodziło się martwe.
Gdyby Pani uznała tak, jak ja, że dziecko urodziło się martwe, to sporządzimy protokół uznania ojcostwa (art. 63 ust. 2 ustawy) i sporządzimy akt urodzenie dziecka w trybie art. 99 ustawy, z adnotacją, że dziecko urodziło się martwe i danymi ojca wpisanymi " do środka" aktu.
Krystyna

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/