[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

 
Obecny czas: 25 Cze 2017, 05:38



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: dziecko poza małżeńskie
PostWysłany: 03 Kwi 2017, 14:47 

Rejestracja: 09 Sty 2015, 22:13
Posty: 12
Witam
Czy umiejscowiając akt urodzenia dziecka z pozamałzeństwa żądacie Państwo dodatkowo dokumentu potwierdzającego uznanie?? w akcie dziecka są pełne dane o ojcu....


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: dziecko poza małżeńskie
PostWysłany: 05 Kwi 2017, 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4781
Pochwały: 30
Jak nie zażądamy protokołu uznania ojcostwa dziecka, to skąd możemy wiedzieć, że uznanie ojcostwa dziecka za granicą jest skuteczne w stosunku do dziecka o obywatelstwie polskim, czyli inaczej mówiąc skąd ten mężczyzna wpisany do aktu zagranicznego jest ojcem dziecka o obywatelstwie polskim. Prawo prywatne międzynarodowe, czyli ustawa którą stosuje kierownik usc w sytuacji gdy czynność prawna dokonana w jednym państwie ma być odzwierciedlona w polskim akcie stanu cywilnego nie budzi wątpliwości odnośnie prawa przy uznaniu ojcostwa - jest nim prawo ojczyste dziecka.
Krystyna


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: dziecko poza małżeńskie
PostWysłany: 05 Kwi 2017, 10:40 

Rejestracja: 09 Sty 2015, 22:13
Posty: 12
Pani Krystyno
no właśnie, zażądałam dokumentu potwierdzającego, że dziecko zostało uznane przez ojca duńczyka w Danii, matka dziecka zdenerwowała się bardzo , że żądam od niej takiego dokumentu. Zwróciła się do innego USC i tam akt do umiejscowienia został przyjęty bez potwierdzenia uznania, gdyż inna Pani kierownik nie wnikała w treść aktu . Mało tego to poszła do Konsulatu w Danii i tam Konsul potwierdził jej, że ja nie powinnam żądać od niej takiego dokumentu jakim jest uznanie dziecka.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: dziecko poza małżeńskie
PostWysłany: 05 Kwi 2017, 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4781
Pochwały: 30
Pani Kierownik, proszę się nie przejmować polskim konsulem, bo jak ten będzie miał prawo sporządzania aktów stanu cywilnego, to my do jego pracy nie będziemy się wtrącać tak, jak nie wtrącamy się do sporządzonych przez niego aktów notarialnych. Na razie to kierownik usc sporządza akty stanu cywilnego, to niech polski konsul do pracy kierownika usc się nie wtrąca i nie opowiada głupot. Pani ma przepis art. 22 ustawy i może żądać wszelkich dokumentów, jakie uzna Pani za stosowne, bo Pani za swą pracę odpowiada. Poza tym wcale nie wiemy czy kobieta rozmawiała z polskim konsulem, bo jak zaczynamy weryfikować te wypowiedzi, to okazuje się, że ta osoba, która powołuje się na rozmowę z polskim konsulem, nigdy w polskiej placówce dyplomatycznej nie była i nawet nie rozmawiała z konsulem telefonicznie.
Natomiast przykre jest tylko to, że nie ma jednolitej praktyki postępowania kierowników usc i to postępowania zgodnie z przepisami prawa ale to tylko świadczy o tym, że MSWiA nad niczym nie panuje, co przekłada się na postępowanie Urzędów Wojewódzkich. Te pisma MSWiA, które były prezentowane na Forum, nic wspólnego z przepisami prawa nie miały. Poza tym nie trzeba nawet tych pism czytać - wystarczy przeczytać tę bałaganiarską ustawę.
Krystyna


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: dziecko poza małżeńskie
PostWysłany: 05 Kwi 2017, 13:36 

Rejestracja: 09 Sty 2015, 22:13
Posty: 12
Pani Krystyno, dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj: