[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 28 Kwi 2017, 16:03

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Metryki urodzenia z 1911r
PostWysłany: 20 Wrz 2016, 18:15 

Czy moge gdzies znalesc metryki urodzenia mego Ojca, urodzony w Jeziornicy w roku 1911?

Offline Profil  

Temat postu: Re: Metryki urodzenia z 1911r
PostWysłany: 21 Wrz 2016, 08:34 
Awatar użytkownika

Pochwały: 29
W archiwum państwowym, bo akty urodzeń w urzędach stanu cywilnego przechowywane są tylko przez 100 lat od daty ich sporządzenia.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 21 Wrz 2016, 13:16 

Dziekuje bardzo Krystyna.

Moja Matka byla urodzona w Lwowie w 1924r - czy jest jakas mozliwosc znalesc akt urodzenia?

Jak moge sie skontaktowac z archiwum panstwowym dowiedziec sie czy maja Ojca akt urodzenia?

Jestem w Anglii wiec trudno sie zglosic osobiscie!

Jan

Offline Profil  

PostWysłany: 22 Wrz 2016, 07:52 
Awatar użytkownika

W pierwszej kolejności proszę skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego m.st. Warszawy, bo to ten urząd stanu cywilnego przekazywał księgi stanu cywilnego z terenów tzw. zabużańskich do Archiwum Akt Nowych w Warszawie. Przekazał te księgi, które zostały przekazane przez b. ZSRR ale nie wszystkie księgi USC w Warszawie otrzymał, tylko z niektórych miejscowości. Pracownicy tego usc powiedzą Panu, czy pośród ksiąg, które przekazał do Archiwum, jest ta księga z aktami urodzeń ze Lwowa.
Jeżeli chodzi o miejscowość Jeziornicę, to trzeba wiedzieć, o którą miejscowość chodzi, bo jest taka miejscowość w województwie kujawsko-pomorskim ale jest też kilka miejscowości położonych na terenach tzw. zabużańskich.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 22 Wrz 2016, 13:55 

Ojciec mieszkał w Wilnie do czasu wojny więc prawdopobnie Jeziornica w województwie nowogrodzkim które teraz jest w Białorusi

Znalazłem w USC plik księgi z terenów zabużańskich ale nie widać Jeziornicy ale są różne parafie Lwowskie

Offline Profil  

PostWysłany: 23 Wrz 2016, 07:36 
Awatar użytkownika

Popatrzył Pan na plik USC, czyli na ten plik, w którym są zapisane jakie księgi zabużańskie USC w Warszawie teraz posiada i jak Pan widzi, są to księgi parafialne i trzeba wiedzieć w jakiej parafii dziecko było chrzczone. Może było ochrzczone w tej parafii, w której się urodziło we Lwowie , a może urodziło się w innej miejscowości (nie we Lwowie), a chrzczone było we Lwowie. A może była parafia w Jeziornicy i tam ojciec był ochrzczony, bo w tej miejscowości się urodził, a może był chrzczony w parafii, która miała siedzibę w innej miejscowości, jak Jeziornica, tylko ta miejscowość Jeziornica wchodziła w skład okręgu parafii. Jak tego Pan nie ustali, a jak Pan widzi czas nie jest Pana sprzymierzeńcem, bo mogą już nie żyć członkowie rodziny, którzy by dysponowali tymi informacjami, to trudno będzie ustalić, czy akty urodzenia rodziców w ogóle były przekazane do Polski. Proszę jeszcze spróbować inaczej; jest portal geneaolodzy i może przez ten portal odnajdzie Pan czy Archiwum Akt Nowych w Warszawie posiada akty urodzenia Pana rodziców.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 19 Lis 2016, 08:34 

Szanowni Państwo,
Nazywam się Marina Vladislavovna Preschel (nie jestem pewien pisowni nazwisk w języku polskim).

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w znalezieniu niezbędnych dokumentów Archiwum Państwowego.
Fakt, źe moj dziadek Preschel Victor Moiseevich (nie jestem pewien pisowni nazwisk w języku polskim), Żyd, urodził się 13 październik 1919 rok (13/10/1919) w miasto Czortkow w obwóde Tarnopolski, Polska, jak pokazano na ID wojskowych (Załączyć do listu).

Proszę poinformowac na jakich warunkach moźna uzyska ć odpis skrocóny aktu urodzenia moj dziadek Preschel Viktor Moiseevich, 13/10/1919. Również mogę dostać skanu lub foto rekord urodzin dziadka w Ksiegi Metrykalne?

Ponadto, czy mogę uzyskać informacje na temat dziadka ojciec, matka i siostra?
Proszę poinformowac na jakich warunkach moźna uzyska ć odpis skrocóny aktu urodzenia, małżeństwo, śmierć.

Również mogę dostać skanu lub foto rekord urodzenia, małżeństwo, śmierć wielkie dziadków i siostra dziadka w Ksiegi Metrykalne? Chyba imię mojego dziadka był Moses. Nie jestem pewien, że imię mojej babci była Nina i nazwisko dziadka siostra Klara. Ale nie jest to dokładnie.

Kiedy mój dziadek poszedł do drugiej wojny (około 1938/40) - jego rodzina żyła w Czortkowa. Ale gdy wrócił do domu, w latach 1945-1946, nie może znaleźć nikogo. Zaproponowaliśmy, że zostali zabici przez Niemców.
Ile kosztują usługi w poszukiwaniu dokumentow i w jaki spósob płacić?
Możesz wysłać mi wszystkie dokumenty do 454021, Rosja, Czelabińsk,
Beyvelya str., 10- 84.
I wysłać mi kopię e-mail: pilgrim-74@mail.ru

Powiedz mi proszę czy mogę złożyć zamówienie przez e-mail?
Albo trzeba wysłać do nas pocztą?

Z poważániem, Preschel Marina
454021, Russia,
Chelyabinsk,
Beyvelya str., 10- 84
Tel. +7 351 908 61 33

Offline Profil  

PostWysłany: 20 Lis 2016, 09:30 
Awatar użytkownika

Na tym portalu nie zajmujemy się odszukiwaniem aktów urodzeń, które mają już powyżej 100 lat, bo takie, jeżeli były przekazane z b. ZSRR do polskich urzędów stanu cywilnego, są już w archiwum państwowym. Jak można spróbować je odnaleźć zawiera moja informacja adresowana do pana Jana - zapis powyżej - ostatnie zdanie.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 02 Kwi 2017, 19:27 

Dzień dobry!

Szukam akt urodzenia mojej babci (Wieremiejczuk Olga). Ona urodzila się 26 Maja 1919 roku w Kożlikach, gm. Zabłudow, pow. Bialystok. Mam tylko akt małżeństwa (dołączony poniżej.

Załączniki:
IMG_1964.JPG
IMG_1964.JPG [ 209.46 KiB | Obejrzany 534 razy ]
Offline Profil  

PostWysłany: 03 Kwi 2017, 06:19 
Awatar użytkownika

Proszę skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Białymstoku, bo nie minęło jeszcze 100 lat od dnia sporządzenia aktu urodzenia babci, to jeżeli akt urodzenia był sporządzony, to akt powinien być w urzędzie stanu cywilnego, jeżeli nie w USC w Białymstoku, to ten USC może wiedzieć, w którym USC jest ten akt urodzenia babci.
Krystyna

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości