[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 28 Cze 2017, 05:48

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: AKT URODZENIA uKRAINA
PostWysłany: 15 Wrz 2016, 08:53 

Urodziłem się w 1984 roku na Ukrainie, obecnie staram się o obywatelstwo polskie i chciałbym umiejscowić mój akt urodzenia w Polsce. Pani w USC chcę mi zabrać oryginalny akt urodzenia a ja mam tylko jeden. Czy muszę oddać ten akt w USC. Czy muszę uzupełnić akt urodzenia danymi moich rodziców – nazwiska rodowe – głównie matki. Będę starał się o obywatelstwo.

Offline Profil  

Temat postu: Re: AKT URODZENIA uKRAINA
PostWysłany: 16 Wrz 2016, 08:18 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Polskie usc do sporządzenia aktu urodzenia na podstawie dokumentu zagranicznego przyjmują tylko oryginalne dokumenty.
Zasadą obowiązująca na świecie jest, że na każde żądanie osoby uprawnionej do otrzymania odpisu aktu stanu cywilnego, wydaje się tyle odpisów z aktu ile osoba żąda. Jeżeli ten ukraiński akt urodzenia pragnie Pan zatrzymać u siebie, to w czym problem aby ponownie wystąpić do tamtego usc o wydanie kolejnego odpisu aktu urodzenia?.
Pod pojęciem nazwisko rodowe, rozumie się to nazwisko jakie zostało wpisane do aktu urodzenia. Jeżeli ukraiński odpis aktu urodzenia nie zawiera takich informacji, jak nazwiska rodowe ojca i matki, to do sporządzenia polskiego aktu urodzenia będą potrzebne jeszcze odpisy aktów urodzenia Pana rodziców.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 16 Wrz 2016, 12:05 

dziękuje serdecznie!!!! ale teraz mam jeszcze 1 problem...Mój akt urodzenia sporządzony jest po rosyjsku... tłumaczenie mam z języka rosyjskiego na polski...tam jest moje imię pisane przez ,,A" . podobnie jak w akcie urodzenia .W paszporcie, decyzji wojewody na zezwolenie na pobyt stały moje imię jest pisane przez ,,O". czy to też będzie problem dla urzednika?? Gdzie to wszystko uporządkować???

Offline Profil  

PostWysłany: 16 Wrz 2016, 14:07 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Paszport wydawały władze ukraińskie i pewno tak, jak jest na świcie wydały go na podstawie aktu urodzenia, w tym przypadku pisanego po ukraińsku a nie po rosyjsku. Jeżeli teraz wystąpi Pan do ukraińskiego usc o wydanie odpisu aktu urodzenia, to prawdopodobnie zapis imienia i nazwiska będzie w pisowni ukraińskiej i wszystko będzie się zgadzało.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 16 Wrz 2016, 14:34 

Dziekuje!!! bardzo mi Pani pomogła!! :)

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości