[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 17 Paź 2017, 18:56

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: umiejscowienie mojego akta urodzenia
PostWysłany: 23 Lut 2017, 14:57 

Dzień dobry! Nazywam się Mikołaj Kobylański, mieszkam w Ukrainie, miasto Zaporoże. Ja i moje dzieci jesteśmy posiadaczami Karty Polaka i chcielibyśmy z rodziną osiedlić się w Polsce na stale. Mam pytanie, dotyczące tematu umiejscowiania mojego akta urodzenia i był by bardzo wdzięczny otrzymać odpowiedź:
Żeby zrobić umiejscowienie mojego akta urodzenia, w USC muszę nadać dokument, co zawiera nazwisko rodowe mojej matki. Jej akta o urodzeniu nie mam i jego niemożliwie odnowić. Co robić w takim razie?

Offline Profil  

Temat postu: Re: umiejscowienie mojego akta urodzenia
PostWysłany: 17 Mar 2017, 10:24 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
A może ma Pan odpis aktu małżeństwa matki, jeżeli to było jej pierwsze małżeństwo, bo to nazwisko matki w akcie małżeństwa jest jej nazwiskiem rodowym.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 17 Mar 2017, 14:10 

Odpis aktu małżeństwa matki odnowić mogę, lecz czy będzie ten akt dowodem tego, że to był jej pierwszy ślub (a to był rzeczywiście pierwszy ślub), ponieważ w ukraińskich aktach o małżeństwie to nie wskazuje się?
Odpisu aktu urodzenia matki nie mam i nie mogę jego odnowić, ponieważ matka urodziła się w Doniecku (terytorium, okupowane przez Rosją).

Offline Profil  

PostWysłany: 19 Mar 2017, 06:44 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
W polskich aktach małżeństwa wpisywany jest stan cywilny osób zawierających małżeństwo. Jeżeli kobieta zawiera małżeństwo jako panna, to oznacza, że jest to jej pierwsze małżeństwo. Jeżeli ukraińskie akty małżeństwa nie zawierają stanu cywilnego osób zawierających małżeństwo, to powinien Pan złożyć jeszcze oświadczenie, że jest to pierwsze małżeństwo zawarte przez Pana matkę a wówczas to nazwisko z jakim matka zawierała małżeństwo jest jej nazwiskiem rodowym i takie powinno być wpisane do Pana polskiego aktu urodzenia, skoro otrzymanie odpisu aktu urodzenia matki jest niemożliwe z powodu, jaki Pan napisał.
Krystyna

Autor postu otrzymał pochwałę

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości