[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 25 Lis 2017, 00:00

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Udzielenie ślubu a urlop
PostWysłany: 27 Lip 2016, 15:18 

Bardzo przepraszam, jeśli taki temat już się pojawił, ale nie udało mi się go wyszukać. Mam taką sytuację w naszym USC kierownikiem jest wójt, ja i koleżanka zastępcą. Na sierpień mam planowany i podpisany urlop na dwa tygodnie, koleżanka zachorowała i jest na zwolnieniu, a wójt ma wyjazd służbowy w piątek - na kiedy ustalony jest ślub na 16 (po godzinach pracy urzędu) i wójt miał go udzielić. Wiem, że będzie chciał ze mną rozmawiać czy mogłabym przyjść. Pewnie mogłabym przyjechać, ale zastanawiam się co z urlopem w danym dniu. Przecież raczej nie powinnam udzielać ślubu będąc na urlopie, a może powinien mi dać polecenie pracy po godzinach, czy też odwołać z urlopu na dany dzień, a w związku z tym co z tym urlopem. Nie miałam jeszcze takiej sytuacji i nie wiem czego ewentualnie się od niego domagać, żeby wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Może ktoś z Państwa miał jakieś doświadczenie w tym zakresie. Dodam, że nie mam wsparcia kadrowej, która nie chce mi nic doradzić, jak to jest z urlopem i pracą w godzinach nadliczbowych. Będę wdzięczna za każdą sugestię i poradę.

Offline Profil  

Temat postu: Re: Udzielenie ślubu a urlop
PostWysłany: 27 Lip 2016, 17:08 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Wyjazd służbowy zawsze można przełożyć albo skrócić czas jego pobytu. To wójt jest organem wykonawczym gminy i jako organ odpowiada za prawidłowe zorganizowanie pracy urzędu. Jednego uprawnionego pracownika ma na urlopie wypoczynkowym a drugiego na zwolnieniu lekarskim ale sam musi się wywiązać z obowiązku kierownika usc.
Pracownik na urlopie wypoczynkowym pracy nie świadczy, a urlop wypoczynkowy urzędników państwowych liczy się w całych dniach kalendarzowych a nie w godzinach, jak to ma miejsce w zakładach pracy w ruchu ciągłym.
Pracodawca może odwołać pracownika z urlopu wypoczynkowego w ważnych przypadkach ale musi pokryć koszty tego odwołania, o czym mówi Kodeks pracy.
To na co Pani się zgodzi, zależy od Pani, czy zgodzi się Pani na odwołanie z urlopu wypoczynkowego i na ile dni, bo przecież jak ma się zamiar przebywać na urlopie wypoczynkowym w drugim końcu Polski niż miejsce zamieszkania, to potrzeba 3 lub 4 dni przerwania urlopu a nie jeden a jeżeli są to wykupione wczasy, to po przerwanym urlopie może nie być już możliwości powrotu na te wczasy.. Jak wójt obawia się, że na godz. 16.00 nie zdąży, to niech z nupturientami ustali godzinę późniejszą np. 18.00.
Krystyna

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości