[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 21 Paź 2017, 23:07

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: KONTROLA ZARZĄDCZA W USC
PostWysłany: 28 Wrz 2015, 12:52 

Witam!
Drogie koleżanki i koledzy, czy Wy również robicie w Urzędzie Stanu Cywilnego analizę (ocenę) ryzyka (tabela) z naszej pracy w usc ?
Polityka zarządzania ryzykiem stanowi wypełnienie obowiązków wskazanych w art. 68-70 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2009 r. Nr 157, poz. 1240 z późn. zm.). Przepisy te określają zarządzanie ryzykiem jako jeden z elementów kontroli zarządczej wymaganych w jednostce samorządu terytorialnego.
Mamy wszyscy to zrobić i koniec! Każde stanowisko pracy!
Nie mam pojęcia jak to zrobić, do tej pory nigdy tego nie robiłam, może ktoś z Was już to robił, PROSZĘ O POMOC!!! Termin 2 dni :oops:

Offline Profil  

Temat postu: Re: KONTROLA ZARZĄDCZA W USC
PostWysłany: 28 Wrz 2015, 13:58 
Awatar użytkownika

Pochwały: 2
Aneta podaj mi meila to coś Ci podeślę. Kiedyś już mieliśmy takie zagadnienia nie wiem na ile jest to jeszcze aktualne sama robiłam 3 lata temu. Teraz składamy tylko informację roczną.

Offline Profil  

PostWysłany: 28 Wrz 2015, 14:07 

Z góry dziękuje:-)
aneczka8483@wp.pl

Offline Profil  

PostWysłany: 28 Wrz 2015, 19:59 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
To wójt jest odpowiedzialny za przeprowadzanie takiej kontroli zgodnie a z art. 69 ust. 1 pkt 2 w/w ustawy. Ja bym napisała tylko jedno zdanie na takie polecenie." Kierownik urzędu cywilnego nie ma do czynienia ze środkami publicznymi w rozumieniu art. 5 ust. 1 ustawy z dnia.......".
Z tej ustawy wyraźnie wynika, że dysponowanie takimi środkami należy do komórek finansowych.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 28 Wrz 2015, 20:17 

Tak Pani Krysiu, wszyscy wiemy o tym i dlatego nikt tego nie zrobił. Wydano polecenie i niestety musimy to zrobić :evil: !!! A najgorsze jest to, że żadnej pomocy, żadnego szkolenia, instruktażu, zwykłej pomocy tylko rozkaz i będą konsekwencje.

Ostatnio edytowany przez AnetaAnet, 28 Wrz 2015, 20:42, edytowano w sumie 1 raz

Offline Profil  

PostWysłany: 28 Wrz 2015, 20:29 

AnetaAnet napisał(a):
Tak Pani Krysiu, wszyscy wiemy o tym i dlatego nikt tego nie zrobił. Wydano polecenie i niestety musimy to zrobić :evil: !!! A najgorsze jest to, że żadnej pomocy, żadnego szkolenia, instruktażu, zwykłej pomocy tylko rozkaz i będą konsekwencje.

Offline Profil  

PostWysłany: 29 Wrz 2015, 08:17 
Awatar użytkownika

Dlaczego mają być jakieś konsekwencje przecież kierownik usc polecenie wójta wykona, jak napisze mu to jedno zdanie. Kierownik usc z finansami publicznymi w rozumieniu art. 5 ustawy nie ma nic do czynienia. Nie zbiera podatków, nie wydaje środków publicznych, tak jak to robi opieka społeczna. Nie wycenia darowizny, jak ktoś swój majątek przekaże gminie itd. Podstawą działania kierownik usc jest Prawo o aktach stanu cywilnego i Kodeks rodzinny i opiekuńczy. W żadnych też prawie 200 aktach prawnych, na których pracuje kierownik usc nie ma słowa o pieniądzach czyli o środkach publicznych, w rozumieniu art. 5 wskazanej przez Panią ustawy. Przecież jak wójt by zapytał o kwotę wykorzystaną na zieloną szkołę czy zorganizowanie lodowiska, to też kierownik usc nie mógłby na to pytanie odpowiedzieć, z tego prostego powodu, że tym się nie zajmuje.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 29 Wrz 2015, 08:30 
Awatar użytkownika

A tak z ciekawości zapytam co konkretnie Pani Kierownik ma zamiar zrobić, po za tym co można zrobić - czyli napisać to jedno zdanie, o którym napisałam powyżej. W jakikolwiek bowiem Pani wypowiedź odniosłaby się do przepisów omawianej ustawy, może być to potraktowane jako kompletna niekompetencja kierownika usc, skoro ten mając ustawy stanowiące podstawę jego działania, wypowiada się w sprawie do której nie jest umocowany do działania.
Proszę się tak nie martwić i napisać to jedno zdanie aby wykonać polecenie wójta. Gdy coś się działo później, to będziemy Pani pomagać.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 29 Wrz 2015, 08:56 
Awatar użytkownika

Pani Kierownik, jak się Pani obawia, że to jedno zdanie to może być dla wójta za mało, to proszę to rozpisać, na to samo wyjdzie a rozpisać tak;
W odpowiedzi na polecenie wójta z dnia ....uprzejmie wyjaśniam, że kierownik usc nie ma do czynienia ze środkami publicznymi, w rozumieniu art. 5 ust. 1 ustawy z dnia......., którymi są.....i tu proszę przepisać z ustawy te punkty, a skoro nie ma to nie może wypowiedzieć się odnośnie art. 69 ust. 1 pkt 2 powyższej ustawy.
Podstawą działania kierownika usc jest ustawa z dnia.......Prawo o aktach stanu cywilnego, która zobowiązuje do dokonania takich czynności jak; to proszę przepisać wszystkie czynności z ustawy, poczynając od sporządzenia aktu urodzenia, aktu małżeństwa, aktu zgonu, sprostowania aktu, uzupełnienia aktu, itd.
oraz Kodeks rodziny i opiekuńczy w zakresie wszelkich oświadczeń w nich wymienionych; to wymienić oraz występowania do sądu w trybie art. 5 tej ustawy. Ponadto podstawa działania kierownik usc jest Kpc, Kc, Kpa, Bruksela IIa - napisać tak jak brzmi to rozporządzenie, międzynarodowe umowy dwustronne i wielostronne o obrocie prawnym w sprawach cywilnych i karnych, konwencje konsularne, konwencje MKSC,
wymienić rozporządzenia wykonawcze do ustawy. Wyjdzie ze 3 strony albo i więcej.
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 30 Wrz 2015, 11:36 

Pani Krysiu BARDZO, BARDZO PANI DZIĘKUJĘ za pomoc i profesjonalne podejście do sprawy. Na moją prośbę odpowiedziała "HARALAN" i podesłała mi materiały. Wykorzystałam 1 tabelkę, którą dopasowałam do mojego stanowiska - rejestr ryzyk. Nic więcej ! Sprawy związane z finansami nie zrobiłam i powiedziałam, że to nie należy do mnie. Oddałam i czekam.
Pozdrawiam serdecznie:-)
Powtarzam się ale Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ za pomoc i zainteresowanie tematem Pani, Pani Krystyno i BARDZO BARDZO Pani Kierownik "haralan"- doradcy:-)
Aneta

Offline Profil  

PostWysłany: 06 Paź 2015, 11:23 
Awatar użytkownika

Pochwały: 2
Alexandra podaj mi swojego meila. Niestety w liście przesłanym za pośrednictwem forum ni wyświetla się Twój adres.

Offline Profil  

PostWysłany: 15 Sty 2016, 10:26 

witam mam taką samą sytuację , dziś się dowiedziałam że mam zrobić analizę ryzyka z usc i dowody osobiste na poniedziałek, proszę o przesłanie jakiegoś wzoru bo dla mnie to czarna magia i tak krótki termin
adres e-mail: mz623@wp.pl będę wdzięczna za każdą pomoc

Offline Profil  

PostWysłany: 03 Lut 2016, 19:45 

Witam.
Mam ten sam problem, bardzo proszę o jakieś materiały.
Dziekuję z góry za pomoc
e-mail: z.richter@wp.pl

Offline Profil  

PostWysłany: 03 Lut 2016, 21:03 

Kontrola zarządcza nakłada obowiązek szacowania ryzyka i przez niektórych uważana jest za siostrę ISO. Kontrola jako słowo jest tu mylące, i nie ma nic wspólnego z kontrolą.
Przy szacowaniu ryzyka należy określić zadanie i jego cel, poziom ryzyka, osobę odpowiedzialną, oraz działania obniżające ryzyko.
Przykład:
Zadanie: Realizacja zadań wynikających z rejestracji stanu cywilnego
Cel: Sprawna i terminowa obsługa klientów
Poziom ryzyka: to mnożnik prawdopodobieństwo x skutek (wszystko zależy od skali, np. w skali 1-10 w tym przykładzie) prawdopodobieństwo to2 a skutek 3, więc poziom =6

Osoba odpowiedzialna,: Wójt , Burmistrz, prezydent ,Kierownik USC

Działania obniżające ryzyko: zatrudnienie pracownika do obsługi klientów przy rejestracji(bo za mało jest kadry, a to powoduje opóźnienia w rejestracji, czyli cel sprawnej i terminowej obsługi jest obarczony ryzkiem)

To taki przykład, można jeszcze kilka przykładów szacowania ryzyk określić w USC .

W różnych urzędach różnie funkcjonuje kontrola zarządcza i różnie te rejestr ryyzka wyglądają, u nas tak jak w przykładzie.

Offline Profil  

PostWysłany: 11 Lut 2016, 14:24 

Ja też bardzo proszę o jakieś materiały-:)
asiulkowa@o2.pl

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości