[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 26 Wrz 2017, 09:17

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zmniejszona dotacja a etat bez zmian ? Jak jest ?
PostWysłany: 29 Paź 2014, 16:23 

Już wszyscy wiedzą jakie są kwoty, są za małe. Wyliczenia o stawce za 22 zł /h itd. kwota w moim urzędzie nie starczy nawet na jeden etat.
Pytanie do innych czy będą u was jakieś zmiany - zmniejszenie etatów ? U mnie jestem sama mogę mieć tylko obcięty etat :/

Offline Profil  

Temat postu: Re: Zmniejszona dotacja a etat bez zmian ? Jak jest ?
PostWysłany: 29 Paź 2014, 21:56 
Awatar użytkownika

Nie jestem w temacie. Co to za kwota i jaki ma ona mieć wpływ na naszą pracę?

Offline Profil  

PostWysłany: 30 Paź 2014, 12:31 
Awatar użytkownika

Przemek chodzi o kwotę dotacji na zadania zlecone. W moim przypadku (ale chyba w większości również) jest to ok. 70 % faktycznie ponoszonych przez samorząd kosztów. Dotacja uległa zmniejszeniu w stosunku do poprzedniego roku. U mnie jak na razie nic mi nie wiadomo o planach szefostwa dotyczących zmniejszenia wymiaru czasy pracy. Więc albo gmina nadal będzie dokładać do zadań zleconych i usc będzie działać na pełen etat albo rzeczywiście etat zostanie zmniejszony. We wstępnych rozmowach z moim skarbnikiem wychodzi na to, że przynajmniej na razie nadal samorząd będzie dokładał do utrzymania usc.

Ale powiem szczerze, że pojęcia nie mam jak msw sobie to wyliczyło (pamiętam statystyki np. ile czasu zajmuje nam przyjęcie zapewnienia, albo powrót do nazwiska, czy uznanie ojcostwa.... ) .... jedno uznanie ojcostwa może zając 10 minu, inne przecież pół godziny ... jedno zapewnienie zajmie 15 minut, inne 40 bo nupturienci pytają, trzeba coss sprawdzić, zadzwonić (to też koszt telefonu )... 1 zgon zajmie 5 minut, inny pół godziny bo się coś w aktach poprzednich nie zgadza i człowiek przeprowadza wyjaśnienie itd. itd... no w każdym razie jakoś to sobie wyliczyli. Ale najlepsze są koszty chociażby głupiego papieru - za to też z reguły płaci samorząd - i tak jak teraz protokół czy uznania ojcostwa czy powrót do nazwiska i wszystkie inne jak sobie zrobiliśmy wzór to przynajmniej ja miałam czcionką 12 i drukowałam raptem jedną stronę A4. Teraz protokół np. zgłoszenia urodzenia dziecka ma 3 strony rozwalone wielkimi literami, że az razi w oczy, zapewnienie ma aż 10 stron A4 !!! I cała masa tych protokołów i wzorów ma po kilka/kilkanaście stron - a msw dostarczy nam tylko odpisy i zaswiadczenia o st. cyw i za granicą - całą reszte (papier/toener itd) pokryje samorząd. Od 2015 r. papieru zużyjemy drugie tyle co do tej pory (tak jakby nie można było druków lepiej zorganizować w tym nieszczęsnym źródle) a dotacja (przynajmniej w moim usc) zmalała:)

Offline Profil  

PostWysłany: 30 Paź 2014, 18:26 

Tylko, że samorząd samorząd nie może dokładać do zadań zleconych bo to naraża dyscycplinę finansów publicznych. Już teraz RIO kontrolując samorządy zwraca na to uwagę stąd też albo koszty się kamufluje albo się tnie, kamufluje tzn. nie wylicza się ile idzie na wysyłkę korespondencji, papier i np. energię czy wodę bo wszystko to jest w kosztach ogólnych urzędu, i widać tylko nasze płace ewentualnie jakieś szkolenia.
Teraz skoro obcięto dotację to można spodziewać się, że szefowie gmin będą działać na zasadzie "krawiec szyje z tego co mu dali" czyli jak jest na pół etatu to będzie pół a jak 3/4 to 3/4.
W dużych urzędach w dłuższej perspektywie czasu zawsze można zaplanować jakieś naturalne ruchy - emerytury, przesunięcia na stanowiskach itp. ale w małych 1 czy 2 osobowych urzędach oznacza, że ktoś straci pracę albo część etatu.
Niby można dołożyć komuś jeszcze jakieś zadania ale z doświadczenia jakie mam wynika to tak, że oprócz zadań zleconych mam dołożone jeszcze 2 zakresy tematyczne z zadań własnych gminy, których fizycznie nie mam kiedy robić bo nie nadążam z el,usc i do. Skupiam się na tym co najważniejsze bo jestem Kierownikiem USC a reszta leży i czeka, tylko nie wiem na co jak nie mam najmniejszych szans na ruszenie tego.

Offline Profil  

PostWysłany: 17 Paź 2016, 19:31 

witam,
a wracając do dotacji czy ktoś z Państwa pisał może jakieś wyjaśnienia w tej kwestii?

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości