[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

 
Obecny czas: 14 Gru 2017, 18:57



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: AU dziecka urodzonego w Szwecji.
PostWysłany: 20 Lut 2017, 23:38 

Rejestracja: 19 Sty 2015, 20:41
Posty: 47
AU dziecka urodzonego w Szwecji.
Rodzice dziecka nie są małżeństwem. Czy do sporządzenia AU a trybie art. 99 poasc oprócz przetłumaczonego Zaświadczenia z Rejestru Ewidencji Ludności wystarczy przetłumaczone szwedzkie "Uznanie ojcostwa"? Czy ojciec musi uznać dziecko przed polskim Kierownikiem USC?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: AU dziecka urodzonego w Szwecji.
PostWysłany: 21 Lut 2017, 07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4810
Pochwały: 30
A skąd ten pomysł z art. 99 ustawy, skoro rejestracja stanu cywilnego w Szwecji jest prowadzona. Czy uznanie dziecka o obywatelstwie polskim zgodne jest z jego prawem ojczystym, to będziemy wiedzieli jak zobaczymy ten zagraniczny dokument uznania ojcostwa. Jeżeli nie będzie zgodne, to trzeba przyjąć oświadczenia o uznaniu ojcostwa dziecka, zgodnie z prawem polskim.
Krystyna


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: AU dziecka urodzonego w Szwecji.
PostWysłany: 21 Lut 2017, 08:07 

Rejestracja: 19 Sty 2015, 20:41
Posty: 47
Matka dostarczyła do USC przetłumaczony PERSONBEVIS i przetłumaczone UZNANIE OJCOSTWA w którym ojciec "Potwierdzam, że jestem ojcem dziecka" -podpis, matka "potwierdzam uznanie ojcostwa" -podpis.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: AU dziecka urodzonego w Szwecji.
PostWysłany: 21 Lut 2017, 08:10 

Rejestracja: 19 Sty 2015, 20:41
Posty: 47
Dokument uznania - wydział Spraw Socjalnych Komisja Prawa Rodzinnego


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: AU dziecka urodzonego w Szwecji.
PostWysłany: 21 Lut 2017, 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4810
Pochwały: 30
Co do treści uznania, to spełnia ono przesłanki art. 73 par. 1 Kriop, poprzez złożenie oświadczenia i przez ojca i przez matkę dziecka o treści potwierdzam uznanie ojcostwa. Bo co ta matka dziecka potwierdza, potwierdza to co oświadczył ojciec dziecka, że jest jego ojcem. Gdyby matka dziecka wyraziła zgodę na uznanie dziecka, to oświadczenie o uznaniu ojcostwa nie spełniałoby przesłanek zapisanych w art. 73 par. 1 Kriop. Czyli robimy transkrypcję aktu urodzenia dziecka.
Krystyna


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: AU dziecka urodzonego w Szwecji.
PostWysłany: 21 Lut 2017, 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2011, 22:12
Posty: 4810
Pochwały: 30
Co do organu przyjmującego oświadczenie, to w rozumieniu polskiego prawa jest to organ administracyjny i tego nie kwestionujemy, bo uprawnienie do przyjęcia takiego oświadczenia wynika za pewnie z prawa szwedzkiego; skoro taki organ przyjął oświadczenie, to mógł przyjąć.
Krystyna


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: AU dziecka urodzonego w Szwecji.
PostWysłany: 22 Lut 2017, 00:53 

Rejestracja: 19 Sty 2015, 20:41
Posty: 47
Dziękuję.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj: