[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 22 Lip 2017, 08:45

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "ŹRÓDEŁKO"
PostWysłany: 07 Gru 2016, 13:11 

Witam serdecznie koleżanki i kolegów,
mam do przeniesienia akt urodzenia ze wzmiankami i bryndza, kombinuję i nic mi z tego nie wychodzi.
Są 3 wzmianki:
1) Sąd orzekł, że mąż matki nie jest ojcem dziecka, dziecko nadal nosi nazwisko ojca;
2) Uznanie ojcostwa przed kierownikiem usc;
3) Rodzice dziecka zawarli związek małżeński (rok później od uznania).
Moje pytanie : jak wpisać 3 wzmiankę - NIE DA SIĘ! CZY AKT URODZENIA PRZENIEŚĆ BEZ TEJ 3 WZMIANKI? Może mieliście taką sytuację? BRAK POMYSŁU I CIERPLIWOŚCI.

Pozdrawiam, Aneta;-)

Offline Profil  

Temat postu: Re: "ŹRÓDEŁKO"
PostWysłany: 07 Gru 2016, 13:33 

wzmiankę wpisz w trzecie pole (edytowalne) drugiej wzmianki. Wzmianka ładnie się przeniesie. Będzie tak - treść o uznaniu (to, co wpisujesz z księgi), nazwisko dziecka (to, co wpisujesz po wybraniu rodzaju wzmianki - nieedytowalne) i na koniec treść o małżeństwie rodziców.

Offline Profil  

PostWysłany: 08 Gru 2016, 13:09 

Też tak próbowałam, ale w tej wzmiance trzeciej dopisanej do drugiej zapisuje się faktyczna data sporządzenia wzmianki drugiej i imię i nazwisko kierownika, który ją sporządził. Niestety, jak wspomniałam wcześniej, rodzice zawarli małżeństwo w następnym roku po uznaniu dziecka i mam dwie daty wpisanych wzmianek. Musiałabym coś poprawić w danych dziecka, żeby zapisać trzecią wzmiankę z datą jaka jest zapisana w akcie (ten sam kierownik).
Co dalej z tym fantem zrobić?

Offline Profil  

PostWysłany: 09 Gru 2016, 09:15 

napisz po prostu po trzeciej wzmiance miejscowość i prawidłowa datę. Niestety źródło nie przewidziało, że rodzice dziecka mogą zawrzeć małżeństwo po jego urodzeniu, a informacje o tym fakcie, uważam, należy podać.

Offline Profil  

PostWysłany: 09 Gru 2016, 09:43 

Też tak uważam i dlatego w treści trzeciej wzmianki dopisałam miejscowość i datę bez kierownika, ponieważ jest ten sam. Czy dobrze, nie wiem.
Bardzo dziękuję za zainteresowanie się tematem.
Pozdrawiam,
Aneta

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości