[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 18 Paź 2017, 00:35

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wykształcenie USC
PostWysłany: 23 Cze 2017, 12:29 

Witam! Nurtuje mnie następujące pytanie: czy jeżeli mam skończone studia i uzyskany tytuł mgr na kierunku X (inny niż prawo lub administracja), ale ze specjalnością: ADMINISTRACJA to czy może to być traktowane jako mgr z administracji w odniesieniu do przepisu określającego wykształcenie kierownika lub zastępcy kierownika USC? Dodam, że dodatkowo mam licencjat z administracji, brak studiów podyplomowych.

Offline Profil  

Temat postu: Re: Wykształcenie USC
PostWysłany: 24 Cze 2017, 07:40 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Przy takim zapisie, jaki jest w art. 6a ust. 1 pkt 5 lit a Prawa o aktach stanu cywilnego, to osoba powinna legitymować się tytułem zawodowym; magister prawa lub magister administracji i taki ma być wpisany na dyplomie ukończenia studiów. Natomiast w lit. b w/w przepisu prawnego jest zapis o ukończonych podyplomowych studiach administracyjnych, czyli należy przedstawić dokument ukończenia tych studiów. O żadnych studiach licencjackich z administracji w tym przepisie prawnym mowy nie ma. Uzasadnienie do proj. Prawa o aktach stanu cywilnego, w którym jest zapis dot. pkt b, że mają być to ukończone studia, zakończone tytułem zawodowym magister ( bez określenia, jaki to ma być magister), i dyplom ukończenia podyplomowych studiów administracyjnych, też nie odnosi się do żadnych do studiów licencjackich.
Krystyna

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości