[PL]  [EN]  [DE]  [RU]  [UA]

Obecny czas: 18 Sie 2017, 14:42

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Praca Magisterska
PostWysłany: 22 Paź 2014, 13:20 

Witam,

Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej pt. "Rejestracja urodzeń na podstawie Urzędu Stanu Cywilnego w..."

Pierwszy rozdział już w zasadzie napisałam (rys historyczny, zasady sporządzania aktów, właściwość, odpisy/zaświadczenia wydawane z ksiąg) w drugim chciałabym się skupić na unieważnianiu, uzupełnianiu, sprostowaniu, odtworzeniu aktu urodzenia i samej jego istocie. W trzecim planuje opisać szczególne przypadki rejestracji urodzeń i co do tego chciałam się poradzić...na razie wymyśliłam sobie, że napisze o urodzeniu się dziecka na statku powietrznym/morskim jako drugi przypadek transkrypcja i co do kolejnych nie jestem pewna myślałam nad domniemaniem pochodzenia dziecka od męża matki, uznaniem ojcostwa, przysposobieniem, może metrykalna zmiana płci...nie wiem czy to dobre pomysły żeby to wszystko tworzyło jakąś spójną całość :/

Dysponuje komentarzem do prawa o a.s.c., wszystkimi wydaniami "METRYK" oraz spora liczbą biuletynów "TECHNIKA I USC" może ktoś z Państwa zna jeszcze jakieś pozycje, które by mi pomogły w pisaniu pracy (ja znalazłam książkę p. Wilk "Akt urodzenia", ale będę miała możliwość wypożyczenia jej dopiero za około 3 tygodnie).

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc :)

Pozdrawiam

Offline Profil  

Temat postu: Re: Praca Magisterska
PostWysłany: 01 Lis 2015, 08:03 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Popatrzyłam na wpis usc 89 i bez planu pracy nawet trudno coś doradzić ponieważ rozdziały pracy muszą pokrywać się z treścią, do których do odnoszą a te z ustawą. O ile urodzenie dziecka na statku morskim czy powietrznym czy transkrypcja aktu mieści się w pojęciu zawartym w rozdziale 7 ustawy, o tyle pozostałe tematy już nie. Nie jest szczególnym przypadkiem rejestracji pochodzenie dziecka od męża matki, ani uznanie ojcostwa, bo to powinno być omówione przy sporządzaniu aktu urodzenia, tak jak nie jest szczególnym przypadkiem rejestracji przysposobienie, bo w tym przypadku kierownik usc wykonuje tylko postanowienie sądu (albo sporządza nowy akt urodzenia albo nanosi wzmiankę do aktu dotychczasowego), podobnie jak zmiana płci (tylko wzmianka do aktu urodzenia). Ja bym napisała tylko rozdział (tylko nie wiem czy taki jest w planie pracy) o sporządzeniu aktu urodzenia na podstawie dokumentu zagranicznego i w tym rozdziale omówiła transkrypcję aktu, odtworzenie, i sporządzenie (art.99 ustawy).
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 01 Lis 2015, 08:08 
Awatar użytkownika

Pochwały: 30
Natomiast w III rozdziale dopiero napisałabym o sprostowaniu aktu, jego uzupełnieniu czy unieważnieniu, bo w pierwszej kolejności trzeba mieć ten akt urodzenia sporządzony w rejestrze stanu cywilnego, sporządzony na podstawie dokumentu krajowego czy zagranicznego aby można było mówić o sprostowaniu.........
Krystyna

Offline Profil  

PostWysłany: 05 Gru 2016, 15:59 

Ciekawy teram, nietypowy. Powadzenia.

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość